Za poljoprivrednike Zagrebačke županije – prijava sudjelovanja na poljoprivrednom Europskom kongresu 2022.

Objavljeno: 21.09.2022.

Poštovani,

Obavještavamo Vas da je Zagrebačka županija omogućila svojim poljoprivrednicima koji žele sudjelovati na Copa-Cogeca europskom poljoprivrednom Kongresu 2022. da mogu ostvariti povrat sredstava sukladno Javnom pozivu za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi, ruralnom razvoju i šumarstvu u Zagrebačkoj županiji u 2022. godini i Javnom pozivu za dodjelu potpora male vrijednosti u ekološkoj poljoprivredi i ruralnom razvoju u Zagrebačkoj županiji u 2022. godini. https://www.zagrebacka-zupanija.hr/natjecaji/434/javni-poziv-za-dodjelu-potpora-male-vrijednosti-u-

Navedeni Javni pozivi objavljeni su na web stranici Zagrebačke županije 28. ožujka 2022. i otvoreni su do 15. studenoga 2022. godine.

Poljoprivrednici mogu ostvariti povrat u iznosu:

do 30 % ukupnih troškova, a najviše 1.000,00 kuna po pojedinom programu osposobljavanja za konvencionalne poljoprivrednike,

– do 50 % ukupnih troškova, a najviše 2.000,00 kuna po pojedinom programu osposobljavanja za profesionalne poljoprivrednike,

–  do 70 % ukupnih troškova, a najviše 3.000,00 kuna po pojedinom programu osposobljavanja za mlade poljoprivrednike,

–  do 100 % ukupnih troškova, a najviše 3.000,00 kuna po pojedinom programu osposobljavanja za ekološke i mlade ekološke poljoprivrednike.

Potpora se odobrava samo jednom članu poljoprivrednog gospodarstva upisanog u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava koji dostavi presliku potvrde organizatora o sudjelovanju na Kongresu.

Za potvrdu organizatora o sudjelovanju na kongresu obratite se putem e-maila komora@komora.hr nakon 15. listopada 2022. godine.

Copa-Cogeca europski poljoprivredni Kongres (u daljnjem tekstu Kongres) će se održati od 12.-14. listopada 2022. godine u Amadria parku, u Šibeniku. Kongres će okupiti oko 400 uzornih poljoprivrednih proizvođača i zadruga država članica. Copa-Cogeca je najutjecajnija, najstarija i najveća organizacija poljoprivrednih proizvođača i zadruga u Europskoj Uniji. Hrvatska poljoprivredna komora, kao članica Copa-Cogeca organizacije, ima mogućnost sudjelovati u pregovorima u više od dvadeset grupa u okviru Europske komisije te je time na nacionalnoj razini najznačajniji predstavnik poljoprivrednih proizvođača u kreiranju poljoprivrednih politika. Najveći naglasak tijekom Kongresa biti će na izazovima i mogućnostima za poljoprivredu EU-a, ravnoteži između sigurnosti i održivosti hrane u EU-u, tranziciji prema dugoročnoj održivosti poljoprivredno-prehrambenog lanca i poljoprivredi EU-a na globalnoj sceni te važnosti žena u poljoprivrednoj proizvodnji i ruralnim područjima. Kongres će otvoriti Europski povjerenik za poljoprivredu i ruralni razvoj Janusz Wojciechowski, češki ministar poljoprivrede, predsjedatelj Poljoprivrednog vijeća EU-a Zdeněk Nekula, predsjednik Odbora za poljoprivredu i ruralni razvoj Europskog parlamenta Norbert Lins, pomoćnik glavnog direktora Organizacije za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih naroda Maurizio Martina, ministar agrarne politike i hrane Republike Ukrajine Mykola Solskyi.

PROGRAM I PRIJAVU ZA KONGRES MOŽETE PRONAĆI NA SLJEDEĆEM LINKU: https://komora.hr/najave/poziv-na-copa-cogeca-europski-poljoprivredni-kongres-12-14-10-2022-u-amadria-parku-sibenik/