VAŽNA OBAVIJEST Informacije o isplati 51 milijuna kuna potpore zbog COVID-19

Objavljeno: 03.06.2020.

Informacije o isplati 51 milijuna kuna potpore zbog COVID-19

Zbog izuzetno velikog broja poziva i upita te nejasnoća vezano za obavijest Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju o isplati 51 milijuna kuna potpore za ukupno 7.572 primarnih proizvođača, a vezano za usporavanje gospodarske aktivnosti uzrokovanih pandemijom virusa COVID -19 Hrvatska poljoprivredna komora daje slijedeću informaciju:

Zbog tehničkih problema Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, došlo je do pogrešaka prilikom obrađivanja podataka o prihvatljivim korisnicima. Hrvatska poljoprivredna komora izvijestila je Ministarstvo poljoprivrede kao i Agenciju za plaćanje u poljoprivredi o ovom problemu kao i da nam se zbog istog javio veliki broj primarnih proizvođača koji tvrde kako se radi o krivim podacima oko ovih isplata.

HPK je u stalnom kontaktu s Ministarstvom poljoprivrede i Agencijom za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju te ovim putem obavještavamo sve korisnike ove potpore kako će nove, ispravljene informacije oko isplata biti vrlo brzo ponovo objavljene na stranicama Agencije.

Stoga Vas molimo za razumijevanje!

Hrvatska poljoprivredna komora