UPRAVNI ODBOR NA SASTANKU KOD MINISTRICE

Objavljeno: 06.08.2019.

Dana 2. kolovoza 2019.  održao se sastanak Upravnog odbora HPK s ministricom poljoprivrede i predstavnicima Ministarstva. Predstavnici HPK uputili su ministricu i njene suradnike u problematiku o aktualnim temama s kojima se svakodnevno susreću. Teme o kojima je bilo govora ticale su se problematike isplate potpora iz proračuna RH odnosno o neizdavanju odluka o isplati potpora, o umanjenjima i povijesnim pravima, problematika vezana uz mjeru za tip operacije 4.1.1. i mjeru 14, poreznu reformu koja se tiče mliječnih proizvoda, povrća i krumpira te o Zakonu o poljoprivrednom zemljištu. Ministrica je poslušala zahtjeve koje su joj predstavnici Upravnog odbora HPK uputili te zajedno sa svojim pomoćnicima dala odgovore i potencijalna rješenja a dogovorene su i daljnje aktivnosti.