Upitnik o potrebama za ulaganjima u sektor mljekarstva

Objavljeno: 30.03.2021.

Sukladno održanom online sastanku Odbora za mljekarstvo HPK i Ministarstva poljoprivrede vezano uz stanje u sektoru mljekarstva u Republici Hrvatskoj i zahtjeva Odbora da se u ovoj godini objavi natječaj za provedbu tipa operacije 4.1.1 „Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava“ za ulaganja u objekte za držanje krava u proizvodnji mlijeka, potrebna je analiza potreba.

Cilj je prikupiti informacije vezane uz broj poljoprivrednih gospodarstava koja planiraju ulagati u rekonstrukciju postojećih ili izgradnju novih objekata za držanje krava, iznos troškova takvih radova, iznos kapaciteta objekata za držanje krava, popis potrebne opreme za objekte i sl.

Kako bi se prikazala jasnija slika o investicijama koje se planiraju u sektoru mljekarstva, a s namjerom maksimalnog iskorištenja sredstava propisanih natječajem, u nastavku ispunite priloženi upitnik: