Predstavljanje nacrta Strategije Hrvatske poljoprivrede i akvakulture nakon 2020 – Poreč i Osijek

Objavljeno: 19.06.2020.

Ministarstvo poljoprivrede u suradnji sa stručnjacima Svjetske banke izradilo je Nacrt strategije poljoprivrede s ciljem preobrazbe hrvatske poljoprivrede u snažan i održiv sektor, koji će poljoprivrednim proizvođačima omogućiti ravnopravan položaj na europskom tržištu i usklađenosti s reformiranom Zajedničkom poljoprivrednom politikom Europske nije nakon 2020. godine.

Izrađen je i Nacrt strategije razvoja akvakulture s ciljem unaprjeđenja gospodarski i tržišno održivog sektora akvakulture koji će uzgajivačima omogućiti ciljane intervencije za stratešku transformaciju sektora akvakulture u Hrvatskoj nakon 2020. godine.

Predstavljanje nacrta Strategije Hrvatske poljoprivrede i akvakulture nakon 2020.,  će se održati u srijedu 24. lipnja 2020. godine u 09:00 sati u Poreču, u prostoru Dom obrtnika Poreč, Ul. Mate Vlašića 20 te u Osijeku u utorak 23. lipnja 2020. godine u 11:00 sati u prostorima Hrvatske gospodarske komore – županijska komora, Europska avenija 13.