Posjet Vanjskotrgovinske komore i proizvođača BiH

Objavljeno: 17.07.2019.

U posjet Hrvatskoj došli su poljoprivredni proizvođači ljekovitog bilja iz Bosne i Hercegovine na čelu s podpredsjednikom Vanjskotrgovinske komore BIH, prof.dr.sc Vjekoslavom Vukovićem i predstavnikom Sektora privrede, Mirkom Boškovićem.

Posjet je započeo sastankom s predsjednikom HPK, Mladenom Jakopovićem nakon čega su se svi uputili na hrvatska polja, u Virovitičko-podravsku županiju koja je poznata po uzgoju ljekovitog bilja. Posjetili su tvrtku Jan-spider d.o.o. te u posjetu upoznali izazove i mogućnosti u proizvodnji s kojima se Hrvatske susreće nakon ulaska u EU. Gosti su u poslijepodnevnom posjetu posjetili i obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo g. Jakopovića koji je pokazao uzgoj, proizvodnju i preradu ljekovitog bilja na svom OPG-u koji uspješno posluje. Informacije koje su poljoprivredni proizvođači mogli čuti bile su korisne zbog položaja BIH budući da se nalaze u fazi primanja pred pristupnih fondova.