Održana konstituirajuća sjednica Odbora za ruralni razvoj i tehnološke inovacije

Objavljeno: 04.02.2020.

U petak, 31. siječnja 2020. godine, održana je 1. konstituirajuća sjednica Odbora za ruralni razvoj i tehnološke inovacije, Hrvatske poljoprivredne komore.

Za predsjednika Odbora odabran je zamjenik predsjednika Hrvatske poljoprivredne komore, g. Slavko Šare, a za potpredsjednicu Odbora gđa. Melita Vrbanek. Ostali članovi Odbora su: Tea Kurfürst, Branka Šakić Bobić, Katarina Pleša Jakovljević, Rebeka Sitaš, Matej Odvorčić, Igor Rešetar, Snježana Dianežević, Nataša Abramović, Jurica Jašinski, Miljenko Konjačić, Nikola Aleksić, Ivana Dević, Marijan Balić, Darko Grivičić, Jan Marinac, Ivona Hulenić.

Odbor je zaključio kako je njegova ključna uloga prikupljanje informacija, rasprava o aktualnoj zajedničkoj problematici na terenu i davanje prijedloga čime će izravno doprinijeti radu svih drugih Odbora. Jedan od trenutnih izazova koji očekuje Odbor jest predlaganje definicije aktivnog poljoprivrednika te rasprave ključnih dokumenata poput Strategije “Europski zeleni plan” i Strategije “Od polja do stola” i drugih ključnih dokumenata, uključujući pravilnike i zakone na nacionalnoj razini.