Odbor za svinjogojstvo na sastanku kod ministrice

Objavljeno: 30.08.2019.

29. kolovoza 2019. godine predstavnici odbora za svinjogojstvo HPK sudjelovali su na sastanku kod ministrice poljoprivrede, Marije Vučković kako bi artikulirali svoje probleme i upoznali ministricu s trenutnim stanjem u svinjogojskoj proizvodnji. Teme o kojima se raspravljalo bile su: Sprječavanje unosa svinjske kuge u Republiku Hrvatsku, strategija povećanja svinjogojske proizvodnje, solarne elektrane na gospodarstvima, informacije o datumima raspisivanja natječaja za bespovratna sredstva u okviru razvoja nepoljoprivrednih djelatnosti i mogućnost da zemljišta koja su upisana u ARKOD na temelju dosadašnjih propisa, ostanu upisana bez retroaktivnog donošenja ugovora. Osim navedenih tema, raspravljalo se i o drugim problemima s kojima se poljoprivrednici susreću na terenu a o kojima se dovoljno ne raspravlja ili se ne provode mjere za njihovo rješavanje.