Odbor za ratarstvo na sastanku kod ministrice

Objavljeno: 03.09.2019.

Dana 2. rujna 2019. Odbor za ratarstvo Hrvatske poljoprivredne komore sudjelovao je na sastanku s ministricom Marijom Vučković kako bi razgovarali o aktualnim temama ovog sektora. Ministrica je otvorila vrata svog kabineta i saslušala naše poljoprivrednike. O nekim temama dogovoreni su daljnji koraci te predložene mjere rješavanja spomenutih problema. Teme o kojima se raspravljalo su: Zakon o poljoprivrednom zemljištu, revalorizacija poljoprivrednog zemljišta, isplata potpora, definicija ‘pravi poljoprivrednik’, formiranje cijena, potpora za sjemensku proizvodnju, skrivena potpora kroz „Obnovljive izvore energije“. Sastanak je otvorio i mnoge druge teme za razgovor. Ministarstvo ima cilj i u buduće održavati sastanke ne samo s ovim Odborom, već i s predstavnicima ostalih Odbora HPK kako bi bili aktivno uključeni i informirani o problematici s kojom se naši poljoprivrednici susreću te da im s institucionalne razine pomognu u njihovu rješavanju. Poljoprivredna komora kroz svoje Odbore okuplja poljoprivrednike raznih sektora, donosi zajednička stajališta te artikulirajući probleme predlaže potencijalna rješenja na nacionalnoj razini.