Odbor za povrtlarstvo i krumpir kod ministrice

Objavljeno: 11.09.2019.

10. rujna 2019. godine u Ministarstvu poljoprivrede održao se sastanak Odbora za povrtlarstvo i krumpir pri HPK. Članovi odbora s velikim su entuzijazmom došli na sastanak kod ministrice koja ih je, zajedno sa svojim suradnicima, primila u svom kabinetu i poslušala njihove probleme i inicijative. Predstavnici Odbora informirali su ministricu o aktualnostima u sektoru i problemima s kojima se svakodnevno susreću. Teme o kojima se raspravljalo ticale su se zakona o zabrani nepoštenih trgovačkih praksi, proširenju liste pesticida te kontrole tijekom uvoza, porezne reforme, označavanje sljedivosti, regionalizacije vezana za hladnjače, nedostatku radne snage, stvaranja proizvođačkih organizacija, mjere za oporavak povrtlarske proizvodnje te izmjene pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima.

Djelatnici ministarstva poljoprivrede poslušali su zahtjeve članova Odbora i ukazali na potencijalne mjere rješenja navedenog. Dogovorene su sljedeće aktivnosti i zajednički sastanci.