Obavijest poljoprivrednicima – Potvrda o stanju duga

Objavljeno: 15.05.2020.
Molimo poljoprivrednike da se jave u Hrvatsku poljoprivrednu komoru na vijesti@komora.hr ukoliko su zadnjih dva mjeseca imali problem s dobivanjem “čiste” Potvrde o stanju duga po osnovi javnih davanja o kojima vodi službenu evidenciju Porezna uprava ista im je trebala za potrebe prijave na projekte u Agenciji za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.
Problemi su nastali iz dva razloga:
1.       Javili su se na mjere HZZ za subvencioniranje plaća zaposlenicima za mjesec ožujak 2020., a Porezna uprava i HZZ nisu razmijenili podatke u najkraćem mogućem roku, pa su imali evidentiran dug iz osnova doprinosa.
2.       Porezna uprava još nije proknjižila poreznu prijavu fizičkih osoba (OPG-ova i obrta) s danom 29.02. te se zbog “simulacije” stanja duga ne može izdati Potvrda.