Potrebno je više educirati građane kako da postanu što aktivniju u biogospodarstvu

Hrvatska poljoprivredna komora i Agronomski fakultet, Sveučilišta u Zagrebu, u sklopu projekta BIOECO-UP, održali su radionicu kroz koju su prezentirali brojna iskustva iz prakse kako je moguće osnažiti građana da postanu aktivni u biogospodarstvu. Na radionici su sudionici imali priliku. . .

Saznajte više →
HPK: Tražimo da se Uredbom Vlade RH stavi van snage Zakon o poljoprivrednom zemljištu

Hrvatska poljoprivredna komora održala je u četvrtak 7. ožujka 2024. godine svoju sjednicu, na kojoj se razgovaralo o dodatnim zahtjevima poljoprivrednika, nakon što je prošli tjedan održan sastanak sa Vladom RH, a vezano za sve probleme u poljoprivredi. Na sjednici. . .

Saznajte više →
NACRT PROGRAMA POTPORE MALIM MLJEKARAMA ZA NADOKNADU TROŠKOVA SABIRANJA MLIJEKA OD 2024.-2026. GODINE

Od 2021. godine je na svjetskom tržištu zabilježen stalan rast cijene nafte što se odrazilo na povećanje cijene svih naftnih derivata. S početkom ruske agresije na Ukrajinu 2022. godine stanje na tržištu energenata je dodatno otežano te je u Republici. . .

Saznajte više →
Tražimo žurnu provedbu naših zahtjeva, revidiranje europske poljoprivredne politike i zaštitu proizvodnje, u suprotnom krećemo s organizacijom prosvjeda

Upravni odbor Hrvatske poljoprivredne komore, na svojoj je sjednici koja je održana 13. veljače 2024. godine donio odluku da hrvatski poljoprivrednici za sada ne idu u prosvjede, ali se solidariziraju sa zahtjevima prosvjednika u EU, te daju podršku poljoprivrednicima drugih. . .

Saznajte više →
NEW HORIZON EUROPE PROJECT TO BOOST BIOECONOMY IN CENTRAL EASTERN EUROPEAN AND BALTIC COUNTRIES

On the 31st of January, the BOOST4BIOEAST project – BOOSTing the bioeconomy transformation FOR (4) the BIOEAST- region has officially kicked off its activities in an online meeting which will be supporting the BIOEAST Initiative in the next three years.. . .

Saznajte više →
Konferencija “Operativne skupine EIP-AGRI: inovacije u praksi”

Kako bi se proslavila i predstavila ta postignuća, potaknulo umrežavanje i razmjena znanja, poduprla sljedeća generacija projekata Operativnih skupina i potaknule transnacionalne/prekogranične Operativne skupine, jedinica za potporu mreži ZPP-a EU-a za inovacije i razmjenu znanja | EIP-AGRI organizira konferenciju “Operativne skupine. . .

Saznajte više →
Radionica za žene u ruralnim područjima

Radionica Europske Mreže ZPP-a „Inovacije pod vodstvom žena u poljoprivredi i ruralnim područjima“ U organizaciji  Europske Mreže zajedničke poljoprivredne politike (EU CAP Network), od 17.-18. travnja 2024. godine, održat će se radionica „Inovacije pod vodstvom žena u poljoprivredi i ruralnim. . .

Saznajte više →
Podržavamo prosvjede EU kolega, odluku o hrvatskim prosvjedima donijet će uskoro Upravni odbor

Hrvatska poljoprivredna komora podržava prosvjede svojih europskih kolega i suglasna je sa većinom zahtjeva, koji su dio problematike s kojima su suočeni i hrvatski poljoprivrednici. HPK razmatra odluku da li će se i hrvatski poljoprivrednici priključiti prosvjedima, a odluku o. . .

Natječaji EU – promocija poljoprivrednih proizvoda

U tijeku su natječaji Europske komisije vezano za promociju poljoprivrednih proizvoda. Rok za prijavu je 14.05.2024.  Područja koja će se financirati: Ekološki proizvodi prema shemi kvalitete Unije ili održiva poljoprivreda Unije i dobrobit životinja u bilo kojoj trećoj zemlji/zemljama Europske. . .

Saznajte više →
Poziv na natječaj za izbor najboljeg mladog poljoprivrednika

Hrvatska poljoprivredna komora poziva hrvatske mlade poljoprivrednike da se prijave na natječaj za tradicionalni izbor najboljeg mladog poljoprivrednika koji je otvoren do 10. veljače 2024. Poziv mladim poljoprivrednicima da se prijave, HPK  je uputila i preko svog Odbora za mlade. . .