HPK sudjelovala na godišnjoj skupštini Copa Cogece u Briselu

Predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore, Mladen Jakopović sudjelovao je 27. i 28. lipnja u Briselu na skupštini krovnog udruženja europskih poljoprivrednika Copa-Cogeca na kojoj se raspravljalo o temama koje se odnose na strateški dijalog te budućnost ZPP-a. Od siječnja ove godine. . .

Saznajte više →
Prve izmjene Natječaja za provedbu intervencije 73.12. Potpora malim poljoprivrednicima

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je danas, 27. lipnja 2024. godine prve izmjene Natječaja za provedbu intervencije 73.12. Potpora malim poljoprivrednicima iz Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike 2023.-2027. Slijedom zaprimljenih upita korisnika i konzultanata kojima. . .

Saznajte više →
Održan sastanak oko problematike statusa vuka i nastale štete od napada na stoku

Predstavnici Hrvatske poljoprivredne komore održali su u četvrtak 20. lipnja 2024. godine sastanak s Ministarstvom zaštite okoliš i Ministarstvo poljoprivrede vezano za problematiku oko statusa vuka i nastale štete od napada u poljoprivredi. Predstavnici HPK iznijeli su problematiku vezano za. . .

Saznajte više →
Otvoren izbor za najbolje ruralne fotografije u 2024. godini – nominirajte svoju

Vrijeme je žetve, berbe i narodnih običaja koji su dio agrarne baštine. To je prilika da fotografirate svu raskoš domaće poljoprivrede i ruralnog prostora. Prijavite se na RuralFoto izbor i osvojite vrijedne nagrade! Otvoren je RuralFoto – izbor za najbolje. . .

Upravni odbor HPK održao sastanka s ministrom Josipom Dabrom

Upravni odbor i Predsjedništvo Hrvatske poljoprivredne komore održao je sastanak s novim ministrom poljoprivrede Josipom Dabrom i njegovim suradnicima na kojem se razgovaralo o brojnim ključnim temama i svim ranijim zahtjevima HPK iz svih područja hrvatske poljoprivrede. Na sastanku smo. . .

Saznajte više →
Maslinari i uljari traže isplatu svih potpora i administrativno rasterećenje proizvođača

Odbor za maslinarstvo i uljarstvo HPK održao je svoju sjednicu na kojoj se razgovaralo o zahtjev za sastanak maslinara sa novim ministrom poljoprivrede, poticajima u sektoru maslinarstvo za 2024. godinu, te katastru maslinika. Na sjednici je bilo rasprave i oko. . .

Saznajte više →
Odbor za svinjogojstvo sudjelovao na sastanku sa ministrom Josipom Dabrom oko stanja u sektoru svinjogojstva

Odbor za svinjogojstvo Hrvatske poljoprivredne komore sudjelovao je u petak, 14. lipnja 2024. godine na sastanku svinjogojaca s područja kontinentalne Hrvatske sa potpredsjednikom Vlade i ministrom poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Josipom Dabrom. Na sastanku se razgovaralo o mjerama za povećanje proizvodnje. . .

Saznajte više →
Produljen rok za prijave na ARIA natječaj

Nacionalna mreža Zajedničke poljoprivredne politike produljuje rok za prijave inspirativnih projekata za ovogodišnju dodjelu Agriculture&Rural Inspiration Awards (ARIA) do 20. lipnja 2024. godine.  Riječ je o natječaju koji drugu godinu za redom organizira Europska mreža Zajedničke poljoprivredne politike (EU CAP Network).. . .

Saznajte više →
Odbor za ratarstvo traži hitnu isplatu potpora, utvrđivanje pravila oko otkupa pšenice kao i aktiviranje sustava protugradne obrane

Odbor za ratarstvo Hrvatske poljoprivredne komore održao je svoju sjednicu na kojoj se razgovaralo o elementarnim nepogodama u poljoprivredi sa naglaskom na aktiviranjem protugradne obrane te osnivanje Kriznog fonda. Članovi Odbor raspravljali su i o predstojećoj žetvi te je zatraženo. . .

Saznajte više →
Hrvatsko mljekarstvo dotaknulo novo dno: Svakog se dana ugase 2 do 3 farme. Tko je kriv?

Hoćemo li uskoro ostati bez domaćeg mesa i mlijeka? Najnovije brojke su zabrinjavajuće. Osjetno je pala proizvodnja goveda, svinja, ovaca i koza, kao i mlijeka i jaja. Tko je kriv za poraznu statistiku i može li se uopće spriječiti odumiranje. . .