Pozivamo na daljnje pojednostavljenje nacionalnih provedbenih pravila kako bi se olakšalo administrativno opterećenje poljoprivrednika

Europski parlament je tijekom ovog tjedna u Strasbourgu usvojio dva prijedloga Europske Komisije u vezi s paketom pojednostavljenja ZPP-a za kratkoročno, srednjoročno i dugoročno razdoblje. Prvi o kojem se glasovalo bio je usredotočen na izmjene GAEC 1 dajući državama članicama. . .

Saznajte više →
Sudjelovali smo u Krakovu na radionici o inovacijama EU žena u poljoprivredi

Predstavnice Hrvatske poljoprivredne komore sudjelovale su u Krakovu na radionica EU CAP mreže EIP-AGRI „Inovacije koje vode žene u poljoprivredi i ruralnim područjima“ koja se održala 17. i 18. travnja 2024. „Događaj je okupio 80 žena različitih profila iz ruralnih. . .

Saznajte više →
HPK: Utvrđivanje proizvođačkih cijena ključno za obračun s nepoštenim praksama trgovaca

Okrugli stol „Nepoštene trgovačke prakse“ Hrvatska poljoprivredna komora održala je u utorak, 9. travnja 2024. godine okrugli stol o nepoštenim trgovačkim praksama na kojem je istaknuto kako su nepoštene trgovačke prakse jedan  od najozbiljnijih problema s kojim se suočavaju poljoprivrednici. . .

Saznajte više →
Maslinari od države traže daljnje porezno i administrativno rasterećenje zbog povećanja konkurentnosti sektora

Odbor za maslinarstvo i uljarstvo Hrvatske poljoprivredne komore održao je u ponedjeljak 8. travnja 2024. godine sastanak sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede na koje se razgovaralo o izmjenama Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS. . .

Saznajte više →
Okrugli stol „POJEO VUK MAGARE“

Sustav obrane od divljih zvijeri stalno treba poboljšavati u interesu očuvanje proizvodnje i eko sustava te lakšeg života lokalnog stanovništva Među hrvatskim poljoprivrednicima javljaju se sve snažniji zahtjevi da se nešto hitno promjeni te zaštiti njihova stoka i djelatnost kojom. . .

Saznajte više →
HPK pozvala EU zastupnike da stanu na stranu hrvatskih poljoprivrednika oko ugovora s Ukrajinom

Hrvatska poljoprivredna komora uputila je dopis hrvatskim zastupnicima u EU parlamentu u kojima ih traži da podrže hrvatske proizvođače u predstojećem trijalogu oko obnove trgovinskih mjera EU s Ukrajinom. „Želimo Vas obavijestiti o stajalištu Hrvatske poljoprivredne komore, koja zastupa interese 75.000 obiteljskih. . .

Saznajte više →
POZIV ZA SUDJELOVANJE NA OKRUGLOM STOLU „POJEO VUK MAGARE“

Odbor za krše pašnjake Hrvatske poljoprivredne komore i Savez uzgajivača mesnih pasmina goveda organizatori su okruglog stola pod nazivom „Pojeo vuk magare“  koji će se održati u sklopu 25. Proljetnog  međunarodnog bjelovarskog sajma.   Okrugli stol održat će se u. . .

Saznajte više →
Projekt Living Lab Croatia: Održan četvrti susret žena inovatorica na Krku i Cresu

Living Lab Croatia (LLHR), četvrti susret hrvatskih žena inovatorica,  pod nazivom Eco-Women Entrepreneurs (EWE) održan je 21. i 22. ožujka 2024. na dva susjedna otoka – Cresu (Moiseova palača) i Krku (Gradska vijećnica Krk i OPG Gršković). Organizatori sastanka su. . .

Saznajte više →
Od sredine travnja EU pokreće analizu cijena hrane na razini EU i svih država pojedinačno

Europsko udruženje poljoprivrednika i zadruga Copa Cogeca održala je danas sastanak na kojem je sudjelovala i Hrvatska poljoprivredna komora, a ovo je udruženje ujedno poslalo i pismo ministrima poljoprivrede EU, u kojem se od njih traže dodatno smanjivanje administrativnih prepreka. . .

Saznajte više →
Potrebno je više educirati građane kako da postanu što aktivniju u biogospodarstvu

Hrvatska poljoprivredna komora i Agronomski fakultet, Sveučilišta u Zagrebu, u sklopu projekta BIOECO-UP, održali su radionicu kroz koju su prezentirali brojna iskustva iz prakse kako je moguće osnažiti građana da postanu aktivni u biogospodarstvu. Na radionici su sudionici imali priliku. . .