Komora donirala pet stambenih kontejnera OPG-ovcima

Objavljeno: 26.01.2021.

Hrvatska poljoprivredna komora odgovorila je na potrebe stradalih u sisačkom području te se konkretno odlučila pomoći kupnjom 5 stambenih kontejnera. Četiri kontejnera kupljena su iz proračuna HPK a jedan kontejner kupljen je zahvaljujući donacijama koja je pristigla za tu svrhu na poseban donacijski račun.

Naši aktivni članovi Komore iz Sisačko-moslavačke županije bili su svakodnevno na terenu i istražili potrebe tamošnjih OPG-ovaca. Za pet obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva kupljeni su stambeni kontejneri koji će biti od konkretne pomoći korisnicima. Kontejneri su dostavljeni na lokacije te se već koriste.

Ovo je jedna u nizu akcija kojom HPK pomaže poljoprivrednicima iz ovog kraja. Podsjetimo kako je HPK organizirala i donirala velike količine stočne hrane za to područje te tako pomogla poljoprivrednicima koji su u razornom potresu ostali bez skladišnih kapaciteta ili im je razrušena štala.