POZIV NA ZAVRŠNU KONFERENCIJU „CAP FOR US“

Objavljeno: 30.06.2021.

Poštovani,

Pozivamo Vas na završnu on-line konferenciju koju organizira Hrvatska poljoprivredna komora u okviru projekta „Cap for Us“.

Radionica će se održati 08.07.2021. u trajanju od 2 sata (od 13:30 – 15:30).

Cilj ovog  projekta, kojeg je osmislila Hrvatska poljoprivredna komora, a sufinancirala Europska unija, jest doprinijeti promjeni negativnog razmišljanja o poljoprivrednoj politici, ukloniti prepreke koje sprečavaju prijelaz na moderne tehnologije, pružiti nova znanja te u konačnici povezati struku i praksu, mlade i starije poljoprivrednike, hrvatske i europske poljoprivrednike.

Projektom se želi ostvariti sinergija različitih dionika; poljoprivrednika, donositelja odluka, agrarnih novinara, studenata, profesora, poljoprivrednih savjetnika i predstavnika udruga.

Tema konferencije usmjerena je na izazove koje pred poljoprivredne proizvođače donosi nova Zajednička poljoprivredna politika te njihovu spremnost na postizanje zadanih ciljeva.

DNEVNI RED

Uvodni govor –

Marija Vučković, ministrica poljoprivrede

Mladen Jakopović, predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore

Prezentacija projekta –

Tajana Radić, Voditeljica odjela

Okrugli stol –

• Informiranje
  • Zajednička poljoprivredna politika i suradnja
  • Zaštita okoliša

Marija Vučković, ministrica poljoprivrede

Marijana Petir, predsjednica saborskog Odbora za poljoprivredu,

Magdalena Mach, stručnjak za istraživanja i inovacije, Europska komisija

Lisa Belocchi, potpredsjednica Europskog udruženja agrarnih novinara (ENAJ)

Paulo Gouveia, glavni savjetnik za Zajedničku poljoprivrednu politiku, Copa Cogeca

Mladen Jakopović, predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore

Za održavanje konferencije osigurani su prevoditelji.

Prijave za radionicu mogu se obaviti putem linka do ponedjeljka 07. srpnja 2021.: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdnATdAWOfieN7IoHBoYTgvgD38pvKyiY9V2ucXbrkCT6M3Bg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0